Нямаш акаунт? Регистрирай се
Въведи твоя имейл адрес и ще ти изпратя линк за възстановяване на паролата
#Връзки
Повечето хора влизат във връзка с дълбок страх от отхвърляне и този страх мотивира различни форми на контролиращо поведение. Желанието за контрол идва от страх, че можем да бъдем нападнати или наранени, и тъй като съзнанието се опитва да предотврати тези нежелани явления, ни кара да установим пълен контрол над ситуацията или връзката.
"Този който контролира абсолютно всички войски, е неуязвим, защото няма няма войска, която да му се опълчи."
Контролиращото поведение се разделя на две основни категории: явен и прикрит контрол. Явният контрол се проявява в най-различни форми, като - обвиняване, гняв, ярост, насилие, осъждане, критика и присмех.
Прикритият контрол включва оттегляне, защита, лъжа и отричане. Тези неща се правят в опит да се придобие контрол над ситуацията поради вътрешна несигурност. Такива поведения създават емоционална дистанция, която в даден момент ще доведе до отхвърляне.Много хора влизат във връзка, вярвайки, че партньора им е длъжен да ги допълва и да носи щастието им на раменете си. Тук е редно да подчерая, че възлюбеният НЕ е терапевт и не трябва да бъде превръщан в такъв. Той не е длъжен да избавя никого от самота, нито да кара някого да се чувства по-пълноценен и способен.
Когато хората не са се научили да поемат отговорност за собствените си чувства и щастие, и нямат добра самооценка, те принуждават партньора си да компенсира неспособността им да обичат себе си. Ние сами сме отговорни за нашето щастие. Престъпление е да го сложим на чужди рамене и да задължим някой друг да ни прави щастливи.
Не забравяйте, че партньорът ни, е комплимент към нашия живот, а не самият ни живот.Сексуално Привличане
Изкуството да откраднеш сърцето ѝ завинаги